GBox Assist App to kompleksowy system zaprojektowany z myślą o szybkiej i wygodnej komunikacji z kierowcą.
Umożliwia stały monitoring realizacji zlecenia na komputerze, jak i na telefonie.
GBox Assist App daje pełną kontrolę nad pojazdami i zleceniami w firmie.

Elementy Assist App

Panel Online

Panel Online

Dostępny z pozycji przeglądarki internetowej czytelny panel, umożliwia lokalizację pojazdów, zarządzanie flotą oraz weryfikację pracy samochodów i kierowców.

GBox Plan

GBox Plan

Wygodna w obsłudze aplikacja usprawnia komunikację spedytora z kierowcą. Twórz zlecenia, kontroluj przebieg zadań i odbieraj dokumenty przesyłane przez kierowców.

INELO Drive

INELO Drive

Aplikacja umożliwia kierowcy odbieranie zleceń wysyłanych przez spedytora. Pozwala sprawdzać ich status, przesyłać dokumenty w postaci zdjęć, a także wyświetlać informacje na temat przewidywanego czasu realizacji zlecenia.

Szybkie i proste tworzenie zadań dla kierowcy

Kopiuj otrzymaną mailowo treść zleceniawprost do notatek dla kierowcy.

Szybkie i proste tworzenie zadań dla kierowcy

Łatwe zarządzanie zadaniami

Odczytuj aktualne informacje o przewidywanym czasie realizacji zlecenia, kontroluj lokalizację pojazdu,
reaguj na alerty systemu.

Łatwe zarządzanie zadaniami

Zoptymalizowany obieg dokumentów

Usprawnij obieg dokumentów transportowych oraz dokumentacji stanu towaru za pomocą zdjęć od kierowcy.

Zoptymalizowany obieg dokumentów

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą.

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na pytania oraz pomogą w wyborze odpowiedniego produktu dla Twojej firmy.

    Funkcjonalności GBox

    Zdalne sczytywanie danych z karty kierowcy i tachografu

    Zgodnie z Rozporządzeniem (UE) 165/2016, firmy posiadające w swoim taborze pojazdy wyposażone w tachografy cyfrowe, zobowiązane są do odczytywania kart kierowców nie rzadziej niż raz na 28 dni, a z tachografów maksymalnie co 90 dni. Brak spełnienia ustawowego obowiązku sprawia, że przedsiębiorca narażony jest na kary finansowe:

    Brak odczytu kart kierowców – 500 zł za każdego kierowcę,
    Brak odczytu z tachografu cyfrowego – 500 zł za każdy pojazd.

    TACHO Zdalnie – zdalny odczyt danych z karty kierowcy i tachografu

    W odpowiedzi na potrzeby Klientów – firm transportowych i spedycyjnych, oferujemy innowacyjną usługę pozwalającą na zdalny odczyt danych z tachografu i karty kierowcy w czasie rzeczywistym. Sczytywanie danych z tachografu i karty kierowcy odbywa się zdalnie bez konieczności powrotu do siedziby firmy.

    Jak działa zdalny odczyt danych z karty kierowcy i tachografu?

    Zdalne odczyty z tachografu i karty kierowcy nie wymagają od kierowcy postoju,
    ani korzystania z dodatkowych urządzeń. Planowanie i przygotowanie procesu pobierania danych odbywa się zdalnie za pomocą czytnika kart kierowcy podłączonego do komputera (w którym umieszcza się kartę przedsiębiorstwa), znajdującego się w biurze firmy. Istnieje możliwość zaplanowania harmonogramu zdalnych odczytów z tachografu i karty kierowców, co zapewnia automatyzację procesu. Klient sam decyduje, kiedy powinno odbyć się pobieranie danych. Otrzymuje dostęp do monitoringu zaplanowanych odczytów, które może dowolnie zmieniać.

    Dlaczego warto skorzystać z usługi TACHO Zdalnie?

    Innowacyjna usługa zdalnego sczytywania danych to rozwiązanie dla firm ceniących nowoczesne i funkcjonalne produkty. Dzięki zdalnym odczytom przedsiębiorstwo transportowe może redukować czas związany
    z odczytami. Ponadto może sprawniej analizować zebrane dane zgodnie
    z obowiązującymi przepisami prawa transportowego. Wprowadzenie usługi
    TACHO Zdalnie przekłada się także na oszczędność pieniędzy, w wyniku:

    – braku konieczności ściągania kierowcy do bazy w celu pobrania danych,
    – eliminowania pustych przebiegów,
    – unikania kar finansowych, wynikających z niedopełnienia ustawowego obowiązku związanego z pobieraniem danych.

    Rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych

    Kierowcom zatrudnionym w firmach transportowych przysługuje prawo do ryczałtów za noclegi odbywane w kabinie samochodu. W odpowiedzi na potrzeby branży transportowej opracowaliśmy rozwiązanie, które poprzez integrację systemów marki GBOX (system GBOX Light i GBOX Assist) z systemem 4Trans, pozwala na zautomatyzowanie procesu rozliczania delegacji. Klient może rozliczać delegacje na podstawie faktycznych danych z monitoringu GPS, ciesząc się gwarancją poprawności wyliczeń.

    Automatyczne rozliczanie delegacji z wykorzystaniem systemu lokalizacji pojazdu

    Systemy marki GBOX (GBOX Light i GBOX Assist) w kompleksowy sposób wspierają specyficzne rozliczanie delegacji w firmach transportowych. Główną zaletą integracji systemów marki GBOX i 4Trans jako nowoczesnego i zaawansowanego systemu rozliczeń delegacji, jest znaczne usprawnienie i widoczne przyspieszenie związanych z tym procesów.

    Dane będące podstawą rozliczenia delegacji zbierane są za pomocą lokalizatora GPS, znajdującego się w samochodzie kierowcy i wyświetlane w Panelu GBOX Online. Dane dostarczone przez monitoring pojazdów pozwalają na rozliczanie delegacji na podstawie faktycznych danych, które zostały zarejestrowane przez system.

    Dodatkowo, dzięki usłudze TACHO Zdalnie, Klient ma możliwość zdalnego pobrania danych z tachografu i karty kierowcy bez konieczności ściągania pojazdu do bazy. Tylko tyle potrzeba do pełnego rozliczenia delegacji kierowcy.

    Dlaczego warto skorzystać z integracji systemów?

    Wykorzystanie profesjonalnych narzędzi informatycznych zmniejsza udział czynnika ludzkiego w rozliczeniach i przygotowywaniu dokumentacji, co przekłada się na eliminowanie błędów ludzkich, które mają miejsce w branży transportowej.
    System rozliczenia delegacji tworzony z myślą o branży spedycyjnej, przyczynia się do skuteczniejszej weryfikacji samych noclegów, co niezbędne jest do poprawnego wyliczenia należnego ryczałtu, tak istotnego, w aspekcie płacy minimalnej w krajach europejskich. Moduł rozliczeń umożliwia też weryfikację i wniesienie poprawek do noclegów, które zostały błędnie określone przez kierowcę ubiegającego się o zwrot kosztów i należności z tytułu diet.

    Rozliczanie diet, zwrot kosztów i należności z tytułu diet

    W ogólnym rozrachunku rozliczanie delegacji za pośrednictwem dedykowanego systemu oszczędza czas i pieniądze firm transportowych, które w pełni automatyzują i optymalizują procesy rozliczeniowe. Intuicyjna obsługa modułu, wysoka funkcjonalność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa sprawiają, że rozliczane delegacji stało się prostsze niż kiedykolwiek dotąd.

     

    Weryfikacja ryczałtów za nocleg

    Telematyka, stosowana powszechnie w branży spedycyjnej, pozwala na sprawną i prawidłową weryfikację ryczałtów za nocleg. Warunki rozliczania czasu pracy kierowców i naliczania wynagrodzeń, w tym kwestia ryczałtów za nocleg, uregulowane są odpowiednimi aktami prawnymi.

    Podstawą do weryfikacji ryczałtów za nocleg w firmach spedycyjnych są zapisy Ustawy z dn. 16.04.2004 r. o Czasie Pracy Kierowcy, w Rozporządzeniu 167 z dn. 29.01.2013 r. oraz wyroki Sądu Najwyższego. Wiele firm weryfikację ryczałtów za nocleg kierowcy zleca wykwalifikowanym prawnikom, którzy ręcznie lub za pomocą programów komputerowych prowadzą rozliczenia pracowników w oparciu o dostarczone przez nich dokumenty.

    Dlaczego warto skorzystać z systemów marki GBOX

    Zlecenie weryfikacji ryczałtów za nocleg firmie zewnętrznej to rozwiązanie nie tylko kosztowne, ale przede wszystkim obarczone ryzykiem błędu. Wśród typowych nadużyć związanych z weryfikacją ryczałtów są należności wypłacone
    w nieodpowiedniej wysokości lub brak wypłat należności w ogóle. Firmy transportowe muszą w takim przypadku liczyć się z czasochłonnymi i kosztownymi roszczeniami kierowców, którzy nie otrzymali należności oraz z kontrolami służb, co może dodatkowo skutkować nałożeniem mandatu lub kary administracyjnej. By tego uniknąć, optymalizując jednocześnie procesy weryfikacji ryczałtów za nocleg, polecamy firmom spedycyjnym skorzystanie z integracji systemów marki GBOX oraz systemu 4Trans.

    Rozliczanie podroży służbowych

    Integracja systemu 4Trans, który pozwala na analizę i rozliczanie czasu pracy kierowców, w tym rozliczanie delegacji i ryczałtów z systemem monitoringu GBOX Light lub systemem telematycznym GBOX Assist, to nowość w naszej ofercie. Innowacyjne oprogramowanie spedycyjne daje szansę na pełną automatyzację procesów rozliczeń, poprzez zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych o pojeździe i kierowcy.

    Opracowany przez nas system może również służyć do weryfikacji ryczałtu za nocleg. Wdrożenie automatycznego systemu wspierającego rozliczanie ryczałtu, skraca czas poświęcony na weryfikację danych oraz zmniejsza koszty związane z ewentualnymi błędami.

    Lokalizator GPS do samochodu i monitoring pojazdów

    Powszechny transport towarów wymaga zastosowania coraz to bardziej zaawansowanych systemów w dziedzinie telematyki i monitoringu GPS. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na skuteczne i wygodne w użyciu rozwiązania, przygotowaliśmy system lokalizacji GPS samochodów.

    Rozwiązanie proponujemy wszystkim firmom logistycznym, poruszającym się zarówno po drogach w Polsce, jak i na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Korzystanie z innowacyjnego systemu monitoringów pozwala szybciej i efektywniej lokalizować flotę i zarządzać nią. Opracowane przez nas rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w tych firmach, które obsługują coraz więcej zleceń, powiększając przy tym swoją flotę o kolejne pojazdy.

    Śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym

    Zadaniem systemów marki GBOX jest monitorowanie pojazdu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem satelitarnego systemu pozycjonowania oraz bezprzewodowej transmisji danych. Za pomocą lokalizatora GPS możliwa jest automatyczna identyfikacja zarówno kierowcy, jak i naczepy, monitorowanie parametrów w naczepie czy wykrywanie zdarzeń, takich jak, otwarcie drzwi naczepy (z wykorzystaniem urządzeń dodatkowych).

    Oferowany przez nas lokalizator GPS wyposażyliśmy w zestaw złącz, dzięki którym możliwe jest podłączenie licznych urządzeń peryferyjnych. Pozwalają one na rozszerzenie funkcjonalności urządzenia w wielu zakresach, które dotyczą kontroli jakości pracy kierowców floty w firmach spedycyjnych.

    Dostęp do archiwalnych danych

    Poza możliwością śledzenia swoich pojazdów w czasie rzeczywistym system pozwala na dostęp do archiwalnych danych. To z kolei usprawnia rozliczanie czasu pracy kierowcy oraz umożliwia wyznaczanie optymalnych tras przejazdów w przyszłości. Zgromadzone dane mogą stanowić także podstawę do rozliczania ewentualnych nadgodzin czy weryfikacji poprawności wypełnianych przez kierowcę dokumentów.

    Wdrożenie systemu monitoringu w firmie transportowej zwiększa jednocześnie bezpieczeństwo kierowców i przewożonych ładunków. Możliwość precyzyjnej lokalizacji dzięki nadajnikowi GPS w samochodzie, może być pomocna w sytuacji napadu lub kradzieży.

    System GBOX – skuteczny monitoring GPS

    System marki GBOX wyróżnia się szybką i wygodną instalacją oraz w pełni intuicyjną obsługą, umożliwiającą dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy związanych z monitorowaniem pojazdów.

     

    Kontrola paliwa i ekonomika pojazdu

    Stale rosnące ceny paliwa mają kluczowy wpływ na koszty floty w firmach transportowych. Brak kontroli nad przebiegami czy powszechne upusty paliwa mogą w znacznym stopniu osłabić kondycję finansową całego przedsiębiorstwa.
    By temu zapobiec, oferujemy rozwiązanie służące do kontroli zużycia paliwa. Kompleksowy system może opierać się na informacjach z szyny CAN lub sondy paliwa.

    Pomiary paliwa przesyłane są bezpośrednio do firmy transportowej w formie czytelnych tabel i wykresów, zapewniając szybką i łatwą analizę danych o zużyciu paliwa.

    Pobieraj informacje o tankowaniu

    Oferowane przez nas rozwiązanie pozwala na pełną kontrolę zużycia paliwa, w tym: podgląd stanu paliwa w trasie i podczas postojów, monitoring tankowań i upustów, zbieranie informacji o średnim poziomie spalania paliwa.
    Atutem systemu jest możliwość analizowania ekonomiki użytkowanych pojazdów w rozbiciu na dowolne przedziały czasu lub konkretne trasy przejazdu. Pozwala to firmom na wygodne analizowanie zgromadzonych danych i porównywanie ich z fakturami przedstawiającymi koszty poniesione przy zakupie paliwa. System przesyła też powiadomienia o ewentualnych nadużyciach.

    Zmienisz kwoty wydawane na paliwo

    Jak pokazują statystyki, wśród firm transportowych, które zdecydowały się na wdrożenie oprogramowania spedycyjnego, koszty paliwa spadły już po jednym miesiącu korzystania z urządzenia.
    Średnio, wydatki związane ze zużyciem paliwa przez kierowców zmalały o 15-20%, co stanowi dla firm ogromną oszczędność w czasach, gdy koszty paliwa nieustannie rosną.

    Czas pracy kierowcy

    Prawidłowe rozliczanie czasu pracy kierowców jest szczególnie ważne dla każdej firmy transportowej nie tylko dlatego, że wymagają tego przepisy prawa. Istotny jest również fakt, że jest to potencjalne źródło sporych nadużyć ze strony kierowców. Jak zatem rzetelnie rozliczyć czas pracy kierowcy?

    Jednym ze sposobów na to, by skutecznie zredukować wspomniane nadużycia, jest stały monitoring faktycznej aktywności poszczególnych kierowców i rozliczanie ich na podstawie realnie przepracowanego czasu. Oferowany przez nas system GBOX Assist jest przeznaczony przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którym zależy na wyeliminowaniu naruszeń obowiązujących przepisów oraz na optymalizacji czasu pracy kierowców.

    System na bieżąco monitoruje wszystkie istotne parametry czasu jazdy i informuje o nich prowadzącego pojazd, co pozwala kierowcy wykonywać pracę z maksymalną efektywnością.

    Warto pamiętać również o tym, że stosowanie się do aktualnie obowiązujących regulacji prawnych normujących czas pracy kierowcy ciężarówki wpływa korzystnie nie tylko na finanse firmy, ale przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa na drogach. Zmęczenie, będące wynikiem niestosowania się do przepisów prawa, jest niestety nadal bardzo częstą przyczyną wielu wypadków drogowych
    z uczestnictwem kierowców ciężarówek.

    Przypomnijmy zatem dla porządku, że zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, czas jazdy kierowcy prowadzącego ciężarówkę, autobus lub inny pojazd nie może przekraczać 9 godzin pomiędzy odpoczynkami od prowadzenia. Po 4,5 godzinach ciągłej jazdy bezwzględnie wymagana jest przerwa w prowadzeniu pojazdu, wynosząca 45 minut (można ją podzielić na dwie części – 15 i 30 minut).

    Liczba godzin pracy kierowcy w ciągu tygodnia to maksymalnie 56 godzin, ale jeżeli kierowca pracuje przez dwa następujące po sobie tygodnie, to w ich ciągu maksymalny limit godzin pracy wynosi jedynie 90 godzin. To jedynie ogólne regulacje – przepisy szczegółowe precyzują ponadto długość czasu odpoczynku (dobowego i tygodniowego), rekompensaty i wiele innych istotnych kwestii.

    Dzięki zaawansowanym systemom telematycznym skuteczna ewidencja realnego czasu pracy kierowcy odbywa się automatycznie, a kierowcy otrzymują wynagrodzenie wyliczone na podstawie faktycznie przepracowanych godzin.

    Poprzedni Następny

    GBox Economy

    Specjalnie przygotowana usługa obejmująca możliwość zdalnego odczytu karty kierowcy i danych z tachografu oraz dostęp do Panelu GBox Online (z pozycji przeglądarki internetowej).

    Umożliwia zarządzanie informacjami na temat delegacji i odcinków zagranicznych, które zostały zarejestrowane przez zamontowany w pojeździe lokalizator GBox.

    GBox Economy

    Skontaktuj się z nami.

    Wybierz sposób kontaktu najlepszy dla Ciebie.

      Biuro obsługi klienta