Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

GBOX Reader 2

Jak zaoszczędzić czas Twój i kierowcy oraz ograniczyć ryzyko naruszeń? Poznaj rozwiązanie, które pozwoli Ci dopilnować terminowego odczytu karty kierowcy bez konieczności ściągania pojazdu do bazy.

Ewidencja czasu pracy kierowcy

Każdy kierowca poza swoimi obowiązkami zawodowymi musi pamiętać również o prowadzeniu ewidencji czasu pracy. Jeśli pojazd wyposażony jest w tachograf cyfrowy to rejestracja wszelkich czynności wykonywanych przez kierowcę odbywa się poprzez umieszczenie w tachografie karty kierowcy. Na niej zapisują się dane odnośnie przejazdów, postojów, odpoczynków oraz innych prac.

Bardzo ważne, aby nie zapominać o terminowym odczycie danych – zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 23 sierpnia 2007 roku w sprawie częstotliwości pobierania danych z tachografów cyfrowych i kart kierowców oraz warunków przechowywania tych danych (Dz.U. z 2007 roku nr 159, poz. 1128 ze zmianami) należy to robić przynajmniej raz na 28 dni. Niedopełnienie tego obowiązku to jedno z częstszych naruszeń stwierdzanych przez Inspekcję Transportu Drogowego podczas kontroli. Co istotne – za nieterminowy odczyt karty to Tobie jako przedsiębiorcy, a nie kierowcy grozi kara w wysokości 500 zł (za każdego kierowcę). Wystarczy nawet jeden dzień opóźnienia, aby ITD nałożyło mandat! W Twoim interesie jest więc dopilnowanie, aby kierowcy sczytywali swoje karty terminowo.

Odczyt danych na odległość

Co jednak zrobić jeżeli Twój kierowca jest akurat w trasie i nie może w odpowiednim terminie wrócić do siedziby firmy, aby sczytać kartę? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam GBOX Reader 2. To niewielkie, poręczne urządzenie, którym kierowca samodzielnie sczyta dane z karty kierowcy, niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajduje. Nie wymaga baterii i dodatkowych złączy a jego obsługa jest naprawdę prosta.

Obsługa GBOX Reader 2

Jak odczytać dane z karty kierowcy za pomocą urządzenia GBOX Reader 2?

Należy wyłączyć zapłon, uruchomić urządzenie i poczekać aż na obudowie zapali się zielona dioda i pojawi ciągły sygnał dźwiękowy. To informacja, że sprzęt jest gotowy do odczytów i można w nim umieścić kartę kierowcy. Wówczas rozpoczyna się odczyt karty i wysyłka pliku na serwer, co sygnalizowane jest czerwoną diodą i sygnałem przerywanym. Po zakończeniu tych czynności GBOX Reader 2 informuje o możliwości usunięcia karty poprzez ponowne zapalenie się zielonej diody i przerywany sygnał dźwiękowy.

GBOX Reader 2 z korzyścią dla firmy i kierowcy

Takie rozwiązanie daje wiele korzyści zarówno Tobie, jak zatrudnionym w Twojej firmie kierowcom. Sczytane dane błyskawicznie obejrzysz w panelu GBOX Online w zakładce Odczyty kart kierowców. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować, czy wszyscy kierowcy zrobili odczyt w odpowiednim terminie i dyscyplinować pracowników, którzy powinni go dokonać. Pozwoli to zapobiec naruszeniom i uchroni Cię od kar w razie kontroli ITD.

Również sam kierowca odczuje pozytywne strony szybkiego przekazania danych do siedziby firmy. Umożliwi to bowiem skrócenie czasu potrzebnego na analizę i rozliczenie czasu pracy kierowcy, dzięki czemu na jego konto terminowo wpłynie wynagrodzenie adekwatne do wykonanej pracy.


Wyłącznym dystrybutorem marki GBOX jest VIAON

Dział Obsługi Klienta 33 496 30 80
Infolinia: 801 006 300
E-mail: dok@viaon.pl

Dowiedz się więcej o VIAON