Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

Nawigacja dla ciężarówek

Nawigacje samochodowe przeznaczone dla samochodów ciężarowych są skutecznym rozwiązaniem jednego z najistotniejszych problemów transportu kołowego, czyli optymalizacji tras transportowych. Niestety, sporą wadą dedykowanych nawigacji ciężarowych jest ich wysoka cena, co przekłada się na znaczące zwiększenie kosztów utrzymania floty transportowej – szczególnie w dużych firmach. Trudno się dziwić, że niektórzy przedsiębiorcy szukają oszczędności, wykupując najtańsze (a więc i najmniej funkcjonalne) nawigacje do ciężarówek, narażając się tym samym na wymierne straty finansowe wynikające z wydłużonych czasów dostawy.

Wyznaczanie trasy przejazdu

Z tego właśnie powodu wyposażyliśmy opracowany przez nas system telematyczny GBOX Assist w nawigację GPS dla ciężarówek. Dzięki pełnej integracji z modułem do obsługi zleceń i wiadomości współpracuje ona z całym systemem, znacznie usprawniając komunikację pomiędzy centralą firmy a poszczególnymi kierowcami. Nasza nawigacja dla ciężarówek umożliwia nie tylko wyznaczanie trasy przejazdu przez samego kierowcę, ale pozwala także na przesłanie do niej punktu docelowego bezpośrednio z firmy. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja tras przejazdu wszystkich ciężarówek – zarówno tych znajdujących się aktualnie w trasie, jak również tych, które dopiero są przygotowywane do wyjazdu. Wdrożenie w firmie systemu GBOX Assist pozwala nie martwić się, jaka nawigacja do ciężarówek sprawdzi się najlepiej, ponieważ w każdym komputerze pokładowym (będącym integralną częścią systemu) będzie od razu dostępne legalne i wydajne rozwiązanie w postaci dedykowanej nawigacji GPS dla ciężarówek.

Zastosowane w naszej nawigacji zaawansowane algorytmy wyszukiwania tras uwzględniają podczas wytyczania optymalnej trasy przejazdu wszystkie parametry pojazdu mogące mieć wpływ na możliwość przejechania po danej drodze. Dzięki temu kierowca ma całkowitą pewność, że zostanie poprowadzony najlepszą i najbezpieczniejszą trasą od początku aż do osiągnięcia punktu docelowego. Aby było to możliwe, należy wprowadzić wszystkie konieczne dane, czyli przede wszystkim:

  • dokładne wymiary pojazdu (długość, szerokość, wysokość),
  • wymiary przyczepy (jeśli jest),
  • liczbę osi,
  • aktualny tonaż,
  • obecność w ładunku materiałów niebezpiecznych (jeśli są przewożone).

Maksymalnie precyzyjne określenie parametrów pojazdu pozwala nawigacji poprowadzić trasę w taki sposób, by wykluczyć wszystkie drogi i miejsca nieprzejezdne dla danej ciężarówki. Co bardzo ważne, kierowca wyznaczając trasę z punktu A do punktu B może ręcznie wprowadzić konkretne współrzędne geograficzne punktów pośrednich, w których planuje się zatrzymać. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewiezienie towarów nawet na długich trasach odbywa się nie tylko sprawnie, ale również bezpiecznie.


System GBOX jest częścią oferty Grupy Inelo dla firm transportowych

Biuro Obsługi Klienta
Infolinia: 22 113 40 60
E-mail: bok@inelo.pl