Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

Przycisk stanu jazdy

Jak sprawdzić czy praca naszych kierowców jest odpowiednio zaplanowana? Jak zbadać rentowność pojazdów ciężarowych i zminimalizować puste przebiegi?

Większa kontrola nad transportem ciężkim

Kontrolę nad naszą firmową flotą ułatwi przycisk stanu jazdy. To zainstalowane w kabinie kierowcy urządzenie, dzięki któremu jednym kliknięciem kierowca może oznaczyć status pojazdu ciężarowego i wskazać, czy jedzie z ładunkiem czy bez. Kontrola tego stanu pozwoli osobom zarządzającym sprawdzić, czy pojazd częściej odbywa przewozy z towarem czy z pustą naczepą. Dłuższa obserwacja umożliwi optymalizację pracy kierowcy i przydzielanie zleceń tak, by zminimalizować puste przebiegi i tym samym zaoszczędzić zarówno na kosztach paliwa, eksploatacji firmowej flory, jak i czasie pracy kierowcy.

Proste rozliczenie z pracownikiem za przejechane prywatnie kilometry

Przycisk stanu jazdy może być w firmie transportowej wykorzystany również przez inne działy. Zainstalowany przykładowo w samochodzie handlowca ułatwi rozgraniczenie, kiedy realizowany przejazd ma charakter zawodowy a kiedy pracownik korzysta z auta na użytek osobisty. Również w tym przypadku wszystko odbywa się w prosty sposób – za pomocą przycisku przełącza się jazdę służbową na prywatną. Korzystanie z tego rozwiązania zdecydowanie ułatwia późniejsze rozliczenie z pracownikiem kosztów paliwa za przejechane prywatnie kilometry.

Zazwyczaj taki system kontroli dyscyplinuje dodatkowo kierowców, aby nie wykorzystywali nadmiernie służbowego pojazdu do pozazawodowych celów. W rezultacie, powoduje więc też spadek kosztów firmy związanych z amortyzacją samochodów.


Wyłącznym dystrybutorem marki GBOX jest VIAON

Dział Obsługi Klienta 33 496 30 80
Infolinia: 801 006 300
E-mail: dok@viaon.pl

Dowiedz się więcej o VIAON