Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

System identyfikacji kierowcy

Jak zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo firmowej flocie pojazdów? Czy można szybko i skutecznie rozpoznać, kto siedział za kierownicą w danym czasie?

Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu identyfikacji kierowcy, który wykorzystując system lokalizacji i monitoringu GPS – GBOX, jednocześnie znacznie poszerza jego możliwości. To doskonały sposób na zabezpieczenie floty, ale również dodatkowa pomoc przy rozliczaniu czasu pracy kierowców. Jest niezwykle przydatny w sytuacji, gdy z jednego pojazdu korzysta wielu kierowców, ale również gdy jeden kierowca jeździ na zmianę kilkoma pojazdami.

Jak działa system identyfikacji kierowcy?

W jaki sposób szybko zweryfikować kto korzystał z firmowego pojazdu? Można to zrobić na dwa sposoby.

Twoja firma nie posiada jeszcze systemu GBOX ASSIST? W tej sytuacji system identyfikacji kierowcy oparty jest na elektronicznym chipie o wymiarach pastylki (tzw. pastylka dallas), umieszczanym w czytniku zamontowanym w kabinie. Każdy pracownik otrzymuje swój identyfikator, któremu zostaje przypisany indywidualny kod. Dzięki temu system nie tylko rozpoznaje danego kierowcę, ale także sczytuje jego dane podczas użytkowania służbowego środka lokomocji, co umożliwia również generowanie raportów pracy.

Czy może być jeszcze prościej? Jeżeli wybierzesz dla swojego przedsiębiorstwa system GBOX ASSIST, to dodatkowe czytniki i chipy nie są Ci już potrzebne. Identyfikacja kierowcy odbywa się poprzez włożenie do urządzenia GBOX ASSIST karty kierowcy, z której system pobiera wszelkie niezbędne dane. Takie rozwiązanie to oszczędność nie tylko czasu, ale i miejsca, bo GBOX ASSIST skupia w sobie funkcje wielu urządzeń ułatwiających pracę kierowcy.

Skuteczne zabezpieczenie pojazdu

Opisywany system to nie tylko świetny sposób na rozliczanie czasu pracy kierowców, ale również dobra ochrona firmowej floty przed kradzieżą. Uruchomienie pojazdu wyposażonego w system identyfikacji kierowcy bez umieszczenia pastylki w czytniku lub w przypadku GBOX ASSIST bez zalogowania kartą kierowcy sprawia, że dyspozytor otrzymuje powiadomienie o nieautoryzowanym użyciu pojazdu! Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja na kradzież pojazdu, co znacznie zwiększa szansę na odzyskanie firmowego mienia.

Szybki sposób rozliczeń paliwa i czasu pracy

System identyfikacji kierowcy w połączeniu z funkcjami systemu monitoringu i lokalizacji GPS – GBOX daje firmie transportowej wiele możliwości. Osoba zarządzająca flotą otrzymuje spersonalizowane rozliczenia czasu pracy, informacje o zużyciu paliwa, zrealizowanych trasach i przebiegach. Są one bardzo istotne, ponieważ pozwalają analizować ekonomikę jazdy poszczególnych kierowców oraz optymalizować pracę floty.


Wyłącznym dystrybutorem marki GBOX jest VIAON

Dział Obsługi Klienta 33 496 30 80
Infolinia: 801 006 300
E-mail: dok@viaon.pl

Dowiedz się więcej o VIAON