Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

Weryfikacja ryczałtów za nocleg

Telematyka, stosowana powszechnie w branży spedycyjnej, pozwala na sprawną i prawidłową weryfikację ryczałtów za nocleg. Warunki rozliczania czasu pracy kierowców i naliczania wynagrodzeń, w tym kwestia ryczałtów za nocleg, uregulowane są odpowiednimi aktami prawnymi.

Podstawą do weryfikacji ryczałtów za nocleg w firmach spedycyjnych są zapisy Ustawy z dn. 16.04.2004 r. o Czasie Pracy Kierowcy, w Rozporządzeniu 167 z dn. 29.01.2013 r. oraz wyroki Sądu Najwyższego. Wiele firm weryfikację ryczałtów za nocleg kierowcy zleca wykwalifikowanym prawnikom, którzy ręcznie lub za pomocą programów komputerowych prowadzą rozliczenia pracowników w oparciu o dostarczone przez nich dokumenty.

Dlaczego warto skorzystać z systemów marki GBOX

Zlecenie weryfikacji ryczałtów za nocleg firmie zewnętrznej to rozwiązanie nie tylko kosztowne, ale przede wszystkim obarczone ryzykiem błędu. Wśród typowych nadużyć związanych z weryfikacją ryczałtów są należności wypłacone w nieodpowiedniej wysokości czy brak wypłat należności.

Firmy transportowe muszą w takim przypadku liczyć się z czasochłonnymi i kosztownymi roszczeniami kierowców, którzy nie otrzymali należności oraz z kontrolami służb, co może dodatkowo skutkować nałożeniem mandatu lub kary administracyjnej. By tego uniknąć, optymalizując jednocześnie procesy weryfikacji ryczałtów za nocleg, polecamy firmom spedycyjnym skorzystanie z integracji systemów marki GBOX oraz systemu 4Trans.

Rozliczanie podroży służbowych

Integracja systemu 4Trans, który pozwala na analizę i rozliczanie czasu pracy kierowców w tym rozliczanie delegacji i ryczałtów z systemem monitoringu GBOX Lihgt lub systemem telematycznym GBOX Assist to nowość w naszej ofercie. Innowacyjne oprogramowanie spedycyjne daje szansę na pełną automatyzację procesów rozliczeń, poprzez zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych o pojeździe i kierowcy.

Opracowany przez nas system może również służyć do weryfikacji ryczałtu za nocleg. Wdrożenie automatycznego systemu wspierającego rozliczanie ryczałtu, skraca czas poświęcony na weryfikację danych oraz zmniejsza koszty związane z ewentualnymi błędami.

Posiadasz już system marki GBOX i 4Trans?
Dokonaj BEZPŁATNEJ integracji!


System GBOX jest częścią oferty Grupy Inelo dla firm transportowych

Biuro Obsługi Klienta
Infolinia: 22 113 40 60
E-mail: bok@inelo.pl