Logowanie do GBOX Online

Logowanie do Gbox online
Gbox_logo

Pobieranie danych z tachografu i karty kierowcy GBOXZdalne sczytywanie danych z karty kierowcy i tachografu

Zgodnie z Rozporządzeniem (UE) 165/2016, firmy posiadające w swoim taborze pojazdy wyposażone w tachografy cyfrowe, zobowiązane są do odczytywania kart kierowców nie rzadziej niż raz na 28 dni, a z tachografów maksymalnie co 90 dni. Brak spełnienia ustawowego obowiązku sprawia, że przedsiębiorca narażony jest na kary finansowe:

  • Brak odczytu kart kierowców – 500 zł za każdego kierowcę,
  • Brak odczytu z tachografu cyfrowego – 500 zł za każdy pojazd.

TACHO Zdalnie – zdalny odczyt danych z karty kierowcy i tachografu

W odpowiedzi na potrzeby klientów  firm transportowych i spedycyjnych, oferujemy innowacyjną usługę pozwalającą na zdalny odczyt danych z tachografu i karty kierowcy. Nowe rozwiązanie proponowane przez naszą firmę dla branży transportowej i spedycyjnej pozwala na zdalny odczyt danych z tachografu i karty kierowcy w czasie rzeczywistym. Sczytywanie danych z tachografu i karty kierowcy odbywa się zdalnie bez konieczności jego powrotu pojazdu do siedziby firmy.

Jak działa zdalny odczyt danych z karty kierowcy i tachografu?

Zdalne odczyty z tachografu i karty kierowcy nie wymagają od kierowcy postoju ani korzystania z dodatkowych urządzeń. Planowanie i przygotowanie procesu pobierania danych odbywa się zdalnie za pomocą czytnika kart kierowcy podłączonego do komputera (w którym umieszcza się kartę przedsiębiorstwa), znajdującego się w biurze firmy. Istnieje możliwość zaplanowania harmonogramu zdalnych odczytów z tachografu i karty kierowców, co zapewnia automatyzację procesu. Klient we własnym zakresie decyduje co jaki okres czasu powinno odbyć się pobieranie danych. Otrzymuje dostęp do monitoringu zaplanowanych odczytów, które może dowolnie zmieniać.

Dlaczego warto skorzystać z usługi TACHO Zdalnie?

Innowacyjna usługa zdalnego sczytywania danych z tachografu i karty kierowcy to rozwiązanie dedykowane firmie transportowej ceniącej nowoczesne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki zdalnym odczytom przedsiębiorstwo transportowe może redukować czas związany z odczytami. Ponadto może sprawniej analizować zebrane dane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa transportowego. Wprowadzenie usługi TACHO Zdalnie przekłada się także na oszczędność pieniędzy:

  • brak konieczności ściągania kierowcy do bazy w celu pobrania danych,
  • eliminowanie pustych przebiegów,
  • unikanie kar finansowych wynikających z niespełnienia ustawowego obowiązku związanego z pobieraniem danych.

System GBOX jest częścią oferty Grupy Inelo dla firm transportowych

Biuro Obsługi Klienta
Infolinia: 22 113 40 60
E-mail: bok@inelo.pl